Zasklívání lodžií – TERMOglass

Posted on by

Posuvné bezrámové zasklívání lodžií a balkonů

Předělovací proužek webu duotech.czTERMOglass patří do kategorie bezrámových zasklívacích systémů z produkce společnosti DuoTech Trade s.r.o.. Jedná se o posuvný zasklívací systém určený pro dodatečné zasklívání lodžií, balkonů, verand a teras, kde oceníme jeho nenáročnost na vnitřní prostor při otevření. Naše produkty jsou vyráběny s maximální přesností, která zajišťuje perfektní kvalitu dodávající výrobku skvělý a nadčasový design moderního zasklení.Pohled na lodžie se systémem pro zasklívání lodžií TERMOglass

Vlastnosti zasklívacího systému TERMOglass

Předělovací proužek webu duotech.czZasklívání lodžií TERMOglass - detail spodního pojezdu s tabulemi a úchytkou Jednotlivé dílce jsou tvořeny bezpečnostním sklem ESG o tloušťce 6mm usazeným do vodorovných hliníkových lišt, které již obsahují veškeré pohybové a aretační mechanismy. Křídla se snadno posouvají díky ložiskovým kolečkům po spodním pojezdovém profilu a jsou vedena horním profilem umístěným na stropu lodžie. Krajové dílce je možné zajistit do koncových dojezdových profilů. Veškerá dešťová voda je z pojezdů odvedena odtokovým systémem. Jednotlivá křídla se postupně zasouvají za sebe, čímž docílíme téměř úplného otevření zaskleného otvoru.

Využití zasklívacího systému TERMOglass

Předělovací proužek webu duotech.czDetail horní kolejnice systému pro zasklívání lodžií TERMOglassJednotlivé dílce jsou mezi sebou utěsněny silikonovým těsněním, které efektivně chrání vnitřní prostor před větrem, deštěm, prachem a hlukem. Zasklívání lodžií také zabraňuje vniknutí osob a zvěře. Ihned můžete používat váš balkon nebo lodžii téměř celoročně. Je ochráněna a slouží spíše k odpočinku a zábavě, než jako další venkovní prostor náročný na úklid. Přednosti tohoto zasklívacího systému oceníme všude tam, kde nám stavební podmínky a estetické požadavky zákazníka nedovolí použití rámového způsobu zasklení. Tento systém uspokojí zejména ty, kteří hledají funkční, variabilní a bezúdržbové zasklení. Sestavy je možné volit v provedení jednodílném až osmidílném, přičemž zasklení můžeme mezi sebou libovolně kombinovat a vytvořit tak téměř nekonečnou prosklenou stěnu s možností variabilního uspořádání.

Schéma způsobů otvírání a zavírání jednotlivých tabulí systému zasklívání lodžií TERMOglass

Kvalita provedení

Předělovací proužek webu duotech.czVšechny konstrukční profily jsou vyrobeny z hliníkové slitiny, opatřené Eloxem stříbrné barvy, nebo častěji práškovým vypalovaným lakem – komaxitem ve volitelném odstínu (standardně – bílá RAL 9003). Kombinace hliníku a kvalitní povrchové úpravy zajišťuje vysokou trvanlivost výrobku. Ten se oproti jiným materiálům a nátěrům nemusí pravidelně odrezovat ani lakovat. Systém je navržen jako bezůdržbový po celou dobu svého provozu. Další výhodou je možnost aretace uzavřeného systému i jeho možnost uzamčení.

Horizontální řez zasklením TERMOglass

Přednosti získané instalací zasklívacího systému TERMOglass

Předělovací proužek webu duotech.czZasklívání lodžií TERMOglass - vertikální řezZlepšení energetické bilance domu – získané především minimalizováním tepelných ztrát přilehlých místností. Snížení výkyvů teplot napomůže i trvanlivosti ochráněných materiálů.

Zhodnocení nemovitosti – Vytvoření nového obytného nebo užitného prostoru navýší úroveň a kvalitu bydlení.

Trvanlivost sytému – kvalita materiálů a zpracování ho k tomu předurčuje.

Ochranu proti hluku – díky těsnění a tloušťce kalených skel systém odráží zvukové vlny.

Zamezení přístupu větru, prachu, deště a sněhu – kartáčková a silikonová těsnění snižují finanční náklady i časovou náročnost na údržbu lodžie.

Ochrana majetku – Zamezíte možnosti vniknutí osob do objektu přes balkon či lodžii a ochráníte své děti proti vypadnutí.

Výhody tohoto zasklení

Předělovací proužek webu duotech.cz

Pohled z lodžie do krajiny skrze systém zasklívání lodžií TERMOglassSnadná manipulace a obsluha včetně uzamčení
Prostorová nenáročnost a tichý provoz
Možnost otevření balkonu či lodžie z obou stran
Rozmanitost barevných řešení
Úspora tepla v přilehlých místnostech
Značné snížení prostupu hluku zasklením
Ochrana před vniknutím osob a zvěře
Ochrana před povětrnostními vlivy
(vítr, déšť, sníh, prach)
Ochrana proti zatékání do pláště budovy
Široká škála barev dle vzorníku RAL
Celoroční využití balkonu či lodžie
Český výrobek

Údržba systému

Předělovací proužek webu duotech.czSamotný systém je navržen jako bezúdržbový po celou dobu své plánované životnosti. Uživatel by měl pravidelně čistit odtokové otvory ve spodním pojezdovém profilu a pravidelně – min. 1x ročně kontrolovat stav kotevních šroubů a všech spojovacích prvků. Skleněné výplně i lakované povrchy je nutno čistit prostředky bez použití abrasiv. Jakákoliv poškození laku je nutno opravit již v zárodku, aby se předešlo případným povrchovým defektům vlivem povětrnostních vlivů.

Přehled úchytek (madel) určených pro zasklení TERMOglass

Madla neboli úchytky pro zasklení TERMOglass

Parametry zasklívacího systému TERMOglass

Systém posuvný – bezrámový
Využití balkony, lodžie terasy
rovné, rohové i předsazené tvaru L a U
Uchycení dílců nosné spodní provedení – horní pojezd je vodící
Možnost uzamčení ano
Šířka panelu podle stavebního otvoru
Výška stavebního otvoru max. 2m
Počet posuvných křídel min. 1 – max. 8
Hmotnost systému 25 kg\m2
Plošná hmotnost skla 16 kg\m2
Barva skla čirá
Druh skla bezpečnostní – kalené ESG
Hrany skla broušené
Tloušťka skla 6mm
Materiál hliníkové slitiny a UV stabilizované plasty
Povrchová úprava komaxit / elox
Barva standartně bílá RAL 9003 + volitelná škála RAL / stříbrná
Čas instalace podle složitosti systému a velikosti stavebního otvoru
Celoroční využití ano
Ochrana proti hluku ano
Ochrana ostatní déšť, sníh, vítr, prach, zvěř a ptactvo
zatékání do pláště stavby, neoprávněné vniknutí
Tepelná úspora ano
Certifikace systému ano

Pruh ikon kvality výrobků společnosti DuoTech Trade s.r.o. 2017