Lodžiová zábradlí – AluFix

Posted on by

Montovaný systém zábradlí

Předělovací proužek webu duotech.czLodžiová zábradlí Alufix jsou moderním špičkovým systémem hliníkového zábradlí určeným především pro panelové domy a novostavby. Systém byl vyvinut týmem pracovníků společnosti DuoTech Trade s.r.o.. Ideálně se hodí zejména pro zasklívání předsazených balkonů, tedy takzvaných „ÚČEK“. Vhodný je i pro klasické lodžie.Lodžiová zábradlí AluFix lakovaná komaxitem hnědé barvy s mléčnou skleněnou výplní - čelní pohled

Všude tam kde chceme příjemným způsobem zachovat a navíc zvětšit užitnou plochu balkonu či lodžie. Oproti klasickému osazení zábradlím zde dochází k posunu osy o cca 15 – 20 cm před čela podest balkonů nebo lodžií. Předpokladem použití komínových nástaveb AluFix je instalace minimálně v jedné celé stoupačce domu. Počet instalovaných lodžií nad sebou není omezen.

Vlastnosti konstrukce

Předělovací proužek webu duotech.czPohled na lodžiová zábradlí Alufix zelené barvy s mléčnou výplníZákladní konstrukce je tvořena hliníkovými profily připevněnými k čelu lodžie, mezi něž jsou vsazena jednotlivá zábradlí, případně zasklívací systémy. Samotná konstrukce je vždy lakována do požadovaného odstínu dle přání investora. Vybírat je možno z barevného vzorníku RAL. AluFix je ideální konstrukcí zábradlí ve spojení s jakýmkoliv typem zasklívacích systémů, protože neobsahuje žádné otvory, které bývají kamenem úrazu při zasklívání lodžií s použitím standardních zábradlí. Zde se tyto otvory složitě zaplňují a to není většinou to pravé řešení. Uvažujete o zasklení lodžií ve Vašem domě? Řešením je zábradlí AluFix – systém předsazených komínových nástaveb.

Lodžiová zábradlí AluFix – co vše získáte jejich instalací?

Předělovací proužek webu duotech.cz

Navýšení hloubky lodžie – systém AluFixLodžiová zábradlí AluFix se systémem pro zasklívání lodžií IVETA se připevňuje z přední strany podesty a je předsazen 15-20 cm před ní, tím získáte prostor pro vybavení, které se vám dříve na balkon nebo lodžii nevešlo.

Rozšíření obytné plochy – větší prostor pro váš pohyb, život a v případě zasklení pro efektivnější rekuperaci při odvětrávání bytu do prostor lodžie.

Bezúdržbové nerezové provedení – Lodžiová zábradlí AluFix na rozdíl od ocelových zinkovaných zábradlí nekorodují povrchově ani vnitřně.

Povrchová úprava komaxitovým lakem – navíc zaručuje jeho prakticky neomezenou životnost a estetickou hodnotu.

Zateplení neubere hloubku Vaší lodžii – při zateplení panelových domů dochází k zabrání části prostoru balkonu, nebo lodžie. Lodžiová zábradlí AluFix Vám tento prostor navrátí a ještě přidá.

Perfektní utěsnění – v případě zasklení řeší skvěle spodní část zakrytí lodžie. Vyhněte se složitým a nepřesným následným řešením. Povětrnostní vlivy nebudou mít šanci – zvolte AluFix!

Výhody tohoto zábradlí:

Předělovací proužek webu duotech.czLodžiová zábradlí AluFix - příprava před odvozem na montážZáruka 5 let
Montovaný a velmi pevný typ zábradlí
Vysoká kvalita a dlouhá Životnost
Navýšení prostoru
Nadčasový design
Mnohočetná variabilita Barevného provedení
Bezúdržbová povrchová Úprava – komaxit celé škály RAL
Kvalitní a bezproblémová montáž
Perfektní příprava pro instalaci zasklívacích systémů

Výběr vhodné výplně AluFix

Předělovací proužek webu duotech.czPro lodžiová zábradlí Alufix jeZábradlí Alufix - detail skleněné výplně se vzorem standardně použito lepené bezpečnostní sklo. Sklo connex může být opatřeno buď průhlednou, nebo neprůhlednou bezpečnostní folií. Stejně tak je možno použít connexová skla s barevným nádechem dle vzorníku barev VANCEVA. Např.: bronzové, modré, červené, zelené či žluté. Designově velmi zajímavých řešení je možno dosáhnout kombinací výplní skla a např. fundermaxových desek.

Barva a její vnímání

Předělovací proužek webu duotech.czNáhled palety barev vzorníku RALPůsobí na naši psychiku, ovlivňuje naše city a naše jednání. Je těžké si představit, jak by svět vypadal bez barev. Díky rozsáhlému vzorníku RAL má každý možnost dosáhnout dokonalé harmonie barev. Nové fasády domů dnes hrají barvami. Stejně tak je možné oživit jednotlivé vchody domů různým barevným provedením hliníkového zábradlí AluFix. Odlišit se dají i mnoha variantami výplní. Vaše děti i návštěva již nebudou bloudit po šedivém sídlišti a přemýšlet nad čísly domů.

Nezapomeňte na příslušenství

Předělovací proužek webu duotech.czZábradlí je často ověšeno různým vybavenímDoplňky pro lodžiová zábradlí - mříže pro spodní patra panelových domů a stříšky nad vchody – jedním z nich je i držák satelitu, na který je mnohem lepší myslet předem. Při výrobě, ještě před lakováním, je zábradlí opatřeno otvory s vnitřním závitem pro instalaci držáku satelitu. Není pak nutné narušovat souvislou vrstvu laku následným vrtáním a navíc ušetříte za kratší čas instalace Vašeho elegantního satelitního držáku od společnosti DuoTech. V nabídce je designový sušák na prádlo LUX, který se dodává ve třech rozměrech a montuje na vnitřní stěny lodžie. Další možností je sušák připevněný k zábradlí z venkovní strany – vždy jde o specifické řešení na objednávku k danému hliníkovému zábradlí. Častou volbou v nižších patrech jsou mříže k lodžiím a stříšky nad vchody domů.

Parametry zábradlí AluFix

Systém montovaný
Využití balkony, lodžie, terasy
a atipické provedení
Uchycení do zdi pevně na kotvy
Možnost předsazené montáže ano
Šířka zábradlí dle stavebního otvoru
Výška zábradlí dle ČSN
Možnosti výplně sklo, fundermaxové desky
Druh skla výplně lepené s bezpečnostní folií
Materiál konstrukce a madla hliníkové slitiny
Povrchová úprava konstrukce komaxit
Barva konstrukce RAL dle vzorníku
Čas instalace individuální
Záruční lhůta 5 let
Pozáruční opravy ano
Rázové zkoušky výplní ano
Celoroční využití ano
Certifikace systému ano
Požární zpráva ano
Statický posudek ano

Pruh ikon kvality výrobků společnosti DuoTech Trade s.r.o. 2017