zasklívání lodžií – IVETA

Posted on by

Bezrámový otočný systém zasklívání lodžií a balkonů

Předělovací proužek webu duotech.czIVETA je moderní posuvně – otočný bezrámový systém pro dodatečné zasklení lodžií a balkonů, vhodný jak pro zasklení lodžií rovných tak i rohových či jedno nebo oboustranně předsunutých. Systém je řešený jako zavěšený s možností pohybu jednotlivých skleněných dílců do stran, kde se jednoduchým způsobem otočí k ostění a následně zajistí. Otočný systém umožňuje snadné čištění skel výplně.Pohled na systém zasklívání lodžií IVETAStahování – otvírání skel je možno vytvořit na libovolné straně, popřípadě na obou zároveň. Skleněná výplň je tvořena  tvrzeným sklem o tloušťce 6 mm se zabroušenými hranami zasazeným v horním a spodním okraji do hliníkových lišt, které jsou opatřeny pohybovými a aretačními komponenty. IVETA nabízí elegantní zasklení bez snižování světla. Účinnou ochranu vnitřního prostoru balkonu nebo lodžie proti vodě, větru a prachu zajišťují kartáčková a silikonová těsnění.

Zavěšení systému

Předělovací proužek webu duotech.czDetail horního zavěšení systému zasklívání lodžií IVETASystém je zavěšen pomocí horního pojezdového mechanizmu ve stropní konstrukci. Zasklení IVETA je díky tříbodovému uložení skleněných dílců v otevřené poloze velmi lehce ovladatelné. Celá konstrukce bez viditelných svislých rámů zasklení působí moderním a vzdušným dojmem a dotváří tak moderní vzhled budovy.

Aretace systému

Předělovací proužek webu duotech.czVýznamným přínosem je možnost celou sestavu bezpečně uzamknout a zamezit tak možnému vniknutí do objektu, nebo neoprávněné manipulaci. Větrání (infiltrace) je zajištěno meziskelními mezerami, které lze na přání opatřit meziskelním těsněním. Otevřené dílce v krajních polích mají aretační uzávěry bránící samovolnému pohybu.Zasklení lodžií IVETA - aretační prvky

Kvalita provedení zasklívání lodžií

Předělovací proužek webu duotech.czPohled na panelákový dům s lodžiemi osazenými systémem zasklívání lodžií IVETAJiž v základním provedení  je hliníkový systém opatřen povrchovou úpravou – lakován komaxitem v barvě bílé RAL 9003. Dle přání je možné celý systém opatřit libovolným odstínem škály RAL, aby se lépe začlenil do charakteru budovy.Ilustrační foto vzorníku barev RAL

Samotná instalace probíhá přístupem z vnitřní části lodžie bez nutnosti lešení. Doba montáže se odvíjí od rozměru zasklívaného otvoru a složitosti systému. Součástí instalace je montáž zvolených doplňků a případně i další práce spojené s uzavřením celé lodžie.

Přednosti získané instalací zasklívacího systému IVETA

Předělovací proužek webu duotech.czvertikální řez zasklívacím systémem IVETAZlepšení energetické bilance domu – získané především minimalizováním tepelných ztrát přilehlých místností. Snížení výkyvů teplot napomůže i trvanlivosti ochráněných materiálů.

Zhodnocení nemovitosti – Vytvoření nového užitného prostoru navýší úroveň a kvalitu bydlení.

Snížení vnějších vlivů – Zásadním způsobem omezíte hlučnost. Zamezením přístupu prachu, deště a sněhu snížíte finanční náklady i časovou náročnost na údržbu lodžie. Dovnitř otvíratelné skleněné díly se snadno a bezpečně čistí.

Ochranu majetku – Zamezíte možnosti vniknutí do objektu přes balkon či lodžii a ochráníte své děti před vypadnutím.

Výhody tohoto zasklení

Předělovací proužek webu duotech.czPohled z lodžie do krajiny přez systém zasklívání lodžií IVETANezatěžuje konstrukci zábradlí
Otevřené skleněné segmenty jsou uchycené ve třech bodech
Snadná manipulace a obsluha včetně uzamčení
Prostorová nenáročnost
Snadné mytí a údržba
Možnost otevření celého balkonu či lodžie
Rozmanitost barevných řešení
Úspora tepla v přilehlých místnostech
Snížení vnějšího hluku
Ochrana před vniknutím (osoby, zvěř)
Ochrana před povětrnostními vlivy (déšť, sníh, prach)
Ochrana proti zatékání do pláště budovy
Celoroční využití balkonu a 5 let záruky na všechny druhy zábradlí a zasklenílodžie

Zasklená lodžie pro kvalitnější bydlení

Předělovací proužek webu duotech.czVychutnávání ranní kávy a jiné osobní rituály na balkoně nebo lodžii již nemusí zůstat jen letní záležitostí. Téměř celoroční používání tohoto prostoru k relaxaci, cvičení nebo třeba pěstování květin Vám obohatí každý den. Kultura bydlení a způsob jakým člověk prožívá a používá věci kolem sebe je pro smysluplný život velice důležité. Stejně důležité jako výběr a kvalita stavebních prvků, které nás obklopují. IVETA je léty prověřený a vývojem zdokonalený systém zasklívání lodžií.

Mikroklima lodžie

Předělovací proužek webu duotech.czPohled na zasklenou lodžii s květinamiMikroklima je nezměněno díky mezerám mezi dílci zasklení. I ty lze na přání opatřit meziskelním těsněním. Při výběru vybavení mějte na paměti, že teplota zasklené lodžie se může ve velké míře měnit. Například v zimním období ji nelze považovat za plnohodnotně obyvatelnou místnost, protože zasklívací systém je přídavné zasklení s jinými tepelně izolačními vlastnostmi, než třeba plastová okna. Například balkónové rostliny zde musí vydržet kolísání teplot i vlhkosti. Rozdíl teplot mezi vnějškem a zasklenou lodžií bývá cca -6 až +10 stupňů v závislosti na orientaci sever/jih.

Vybavení a dekorace

Předělovací proužek webu duotech.czPohled na budovu se zasklenými lodžiemiZasklený balkon je jako další místnost v domácnosti a snadno se zařídí nábytkem i dalšími ozdobnými prvky, které máte rádi a líbí se vám. Příjemně zařízený balkon Vás přiměje zastavit se a relaxovat. Také hosté objeví ve vaší lodžii to nejoblíbenější místo. Při vybavování balkonu nezapomeňte, že nábytek z teaku, plastu, nerezové oceli nebo z kovových profilů a ratanu vydrží na balkoně déle.

Pruh ikon kvality výrobků společnosti DuoTech 2017 bez 5ti let

 

 

Životní prostředí

Předělovací proužek webu duotech.czPohled do přírody skrz zasklenou lodžii zasklívacím systémem IVETATrvale udržitelný rozvoj a úcta k přírodě jsou pro DuoTech Trade s.r.o. nezbytné. Naše materiály, sklo a hliník jsou recyklovatelné. Zbytky výrobního materiálu jsou recyklovány pro výrobu nových výrobků. Podle provedených studií zasklívání IVETA chrání vnitřní povrchy i materiály balkonů a lodžií, čímž odkládá renovace a navíc prodlužuje intervaly pro jejich údržbu. Zasklívání lodžií také šetří energii na vytápění.

 

Parametry zasklívacího systému IVETA

Systém posuvný a otočný – bezrámový
Využití balkony, lodžie a terasy
rovné, rohové i předsazené tvaru L a U
Uchycení dílců zavěšením
Možnost uzamčení ano
Šířka panelu min. 36cm  – max. 70cm
Výška stavebního otvoru max. 2m
Počet posuvných panelů v závislosti na stavebním otvoru
+ libovolný počet pouze otočných křídel
Hmotnost systému 22 kg/m (při výšce zasklení 1,5 m)
Plošná hmotnost skla 16 kgm2
Barva skla čirá
Druh skla bezpečnostní – kalené ESG
Hrany skla broušené
Tloušťka skla 6mm
Konstrukční prvky hliníkové slitiny + ostatní UV stabilizované prvky
Povrchová úprava hliníku komaxit
Barevná řešení standartně bílá RAL 9003 + volitelná škála RAL
Čas instalace 3,5 – 6 hod, podle složitosti systému
Celoroční využití ano
Ochrana proti hluku ano
Ochrana ostatní déšť, sníh, vítr, prach, zvěř a ptactvo
zatékání do pláště stavby, neoprávněné vniknutí
Tepelná úspora ano
Certifikace systému ano

Pruh ikon kvality výrobků společnosti DuoTech Trade s.r.o. 2017