Zasklívání lodžií – TERMOplus

Posted on by

Rámový posuvný zasklívací systém pro zasklívání lodžií, balkonů a zimních zahrad

Předělovací proužek webu duotech.czJedná se o rámový posuvný zasklívací systém společnosti DuoTech Trade s.r.o. pro dodatečné zasklívání lodžií, verand, teras atd. Přednosti zasklívacího systému TERMOplus využijete také na místech, kde stavební podmínky, nebo estetické požadavky zákazníka nedovolí použít standardní bezrámový způsob zasklení.Poled na lodžii s květinou a žlutým zábradlím. Lodžie je osazena rámovým systémem pro zasklívání lodžií TERMOplus. Umožňuje zasklívat stavební otvory až do výše 300 cm, přičemž výplň si vyberete z různých typů plošných výplní, včetně ditermických skel. TERMOplus ocení zejména ti, kteří hledají funkční, variabilní a bezúdržbový zasklívací systém s dlouhou životností. Sestavy je možné volit v provedení dvojdílném až osmidílném, přičemž je možná jejich vzájemná kombinace. Jednotlivé dílce jsou mezi sebou v uzavřené poloze propojeny profilovým zámkem a tak je zamezeno možnému zatékání a profukování i za méně příznivého počasí. Celý systém je vyroben z nekorodujících materiálů a s povrchovou úpravou dle přání zákazníka.

Výhody zasklívání lodžií TERMOplus

Předělovací proužek webu duotech.czVeranda s prosklenou stříškou a systémem pro zasklívání lodžií TERMOplusDílce při otevření nezabírají vnitřní prostor
Možnost použití různých druhů výplní
Možnost instalace zasklení na podlahu
Využití v interiérech
Variabilita otevírání zasklení
Úspora tepla v přilehlé místnosti
Omezení hlučnosti a prašnosti
Snadné mytí, dlouhá životnost
Rozmanitost barevných řešení dle vzorníku RAL
Ochrana před vniknutím (osoby, zvěř)
Ochrana proti zatékání do pláště budov
Celoroční využití balkonu, lodžie,5 let záruky na všechny druhy zábradlí a zasklení
terasy, nebo zimní zahrady
Český výrobek

Zimní zahrada? Snadno!

Předělovací proužek webu duotech.czVýhodou zasklení TERMOplus je bezesporu jeho možnost instalace přímo na podlahu lodžie nebo Pruh ikon kvality výrobků společnosti DuoTech 2017 bez 5ti let 150xterasy, čímž získáme velmi účelné, estetické a finančně nenáročné zasklení vhodné pro zimní zahradu.

Schéma otevírání a zavírání posuvných dílců zasklívání lodžií TERMOplus

Volba výplně rámového zasklívacího systému TERMOplus

Předělovací proužek webu duotech.czZimní zahrady vytvořená pomocí systému pro zasklívání lodžií TERMOplusNejčastější výplní je sklo. Je možné vložit i bezpečnostní sklo 4 – 6 mm a jiné průhledné i neprůhledné deskové materiály. Při vyšších nárocích na izolaci doporučujeme osadit zasklívací systém ditermickým sklem pomocí nástavbového adaptéru. Nespornou výhodou systému ve standardním provedení je možnost instalace skleněné výplně bez nutnosti dalších tmelících materiálů použitím těsnění z EDPM pryže.

Materiály vhodné pro zasklení: sklo 4 – 16 mm, tvrzené sklo, ditermické sklo, polykarbonátové desky různých odstínů i jiné plné průhledné a neprůhledné materiály.

Použité materiály

Předělovací proužek webu duotech.czDetail zasklívání lodžií TERMOplus - spodní pojezd a okna s úchytkouZasklení TERMOplus tvoří sestava posuvných dílců z hliníkových profilů vlastní produkce a skleněné výplně. Povrchová úprava se provádí práškovým vypalovaným lakem komaxit ve zvoleném odstínu stupnice RAL (standardně – bílá RAL 9003 nebo stříbrný ELOX). Spodní pojezdové profily nabízíme i bezbariérové, což oceníte u vstupních částí a především v interiéru.

 

Kvalita provedení

Předělovací proužek webu duotech.czDetail zasklení TERMOplus - propojení profilovým zámkem s kartáčovým těsněnímJednotlivé díly (křídla) jsou vedeny spodním a horním profilem k boční stěně, kde se za sebe zasouvají bez nároku na vnitřní prostor lodžie. Pojíždí po bezúdržbových kolečkách s ložisky. Odvod dešťové vody je zajišťován sklonem spodního pojezdového profilu a drenážními otvory. Pro zamezení průvanu, průniku hluku, prachu nebo vody do zaskleného prostoru jsou všechny profily opatřeny kartáčovým těsněním. Jednotlivá křídla jsou při úplném uzavření systému zajištěna proti pohybu profilovými zámky. Pro ovládání systému je nabízeno několik typů madel – úchytek s možností aretace při zavření nebo také uzamčení madla – úchytky klíčkem.

Přehled úchytek (madel) určených pro zasklívání lodžií TERMOplus

Druhy úchytek - madel systému pro zasklívání lodžií TERMOplus

Využití zasklívacího systému

Předělovací proužek webu duotech.czZasklení TERMOplusSchodiště se stříškou a bočním zasklením s dveřmi vytvořené pomocí systému pro zasklívání lodžií TERMOplus lze použít nejen pro zasklení standardních lodžií a balkonů v panelové zástavbě, ale je také velmi oblíben pro zasklení různých teras, pavlačí, zádveří RD a hojně využíván v interiérech. Zasklení je možno mezi sebou libovolně kombinovat a vytvořit tak téměř nekonečnou prosklenou stěnu s možností variabilního uspořádání. Max. výška zasklení bez použití vertikálních výztuh činí 2,1 m, s výztuhami je možno toto zasklení použít až do výše 3 m. Životnost systému bývá při pravidelné údržbě odhadována přibližně na 30 let.

Horizontální řez systému pro zasklívání lodžií TERMOplus

Údržba systému

Předělovací proužek webu duotech.czVertikální řez systému pro zasklívání lodžií TERMOplusSamotný systém zasklívání lodžií je navržen jako bezúdržbový pro celou dobu své plánované životnosti. Uživatel by měl pravidelně čistit odtokové otvory ve spodním pojezdovém profilu a pravidelně – min. 1x ročně kontrolovat stav kotevních šroubů a všech spojovacích prvků. Skleněné výplně i lakované povrchy je nutno čistit prostředky bez použití abrasiv. Jakákoliv poškození laku je nutno opravit již v zárodku, aby se předešlo případným povrchovým defektům vlivem povětrnostních vlivů.

Vzorník barevné škály RAL pro barvení systému zasklívání lodžií TERMOplus

 

Parametry zasklívacího systému TERMOplus

Systém posuvný – rámový
Využití balkony, lodžie, terasy, zimní zahrady a v interiéru
půdorysem rovné, rohové i předsazené tvaru L a U
Uchycení dílců posun na kolečkách po spodní kolejnici – horní je vodící
Možnost uzamčení ano
Šířka panelu v závislosti na stavebním otvoru
Výška stavebního otvoru max. 3 m
250 cm – 300 cm s vertikálními výztuhami
Počet posuvných křídel min. 1 – max. 8
Hmotnost systému 15 kg\m2
Druhy výplně sklo 4 – 16 mm (s adaptérem), kalené ESG sklo 4-6 mm
ditermické sklo (s adaptérem), polykarbonátové
a jiné průhledné i neprůhledné desky 4-8 mm
Použité materiály hliníkové slitiny, UV stabilní plasty
Povrchová úprava komaxit / elox
Barva standartně bílá RAL 9003 + volitelná škála RAL / stříbrná ELOX
Čas instalace 3,5 – 6 hod, podle složitosti systému
Celoroční využití ano

Pruh ikon kvality výrobků společnosti DuoTech Trade s.r.o. 2017